Jak oglądać polską telewizję w Londynie?

Wielu Polaków po przyjeździe do Wielkiej Brytanii narzeka na brak polskich programów w telewizji. Są jednak sposoby, aby mieć stały dostęp do ulubionych seriali czy bieżących wiadomości z kraju. Jak to zrobić?

 

Chociaż Polska i Wielka Brytania leżą w Europie, to jednak w Wielkiej Brytanii nie zobaczymy polskich programów w telewizji. Osoby, które nie chcą tracić dostępu do rodzimych programów mają jednak kilka propozycji do wyboru, które wcale nie muszą też wiązać się z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich kosztów.

Pierwszą propozycją dla osób chcących oglądać polską telewizję w Wielkiej Brytanii, w tym także w Londynie, jest zamontowanie anteny polskiego operatora TV. Druga opcja to skorzystanie z dostępu do telewizji przez internet. Na co warto się zdecydować?

Polska telewizja satelitarna

Pierwsza opcja na odbiór polskich programów w Londynie i w innych miejscowościach w Wielkiej Brytanii to zamontowanie anteny satelitarnej. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm zajmujących się sprzedażą zestawów telewizji satelitarnej z Polski w Wielkiej Brytanii. Teoretycznie można zakupić również taki zestaw w Polsce i przywieźć go do Wielkiej Brytanii, ale nie zawsze jest to możliwe.

Sprzedaż zestawów telewizji cyfrowej oraz montaż platform telewizji satelitarnej oraz naziemnej prowadzi między innymi firma Fix-Sat – polska telewizja Londyn. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: https://polska-telewizja.co.uk/.

Najprostszym rozwiązaniem, aby skorzystać z polskiej telewizji satelitarnej w Londynie, jest wykupienie usługi na kartę. Nie trzeba wtedy zawierać długoterminowych umów abonamentowych – podobnie jak w przypadku telefonu na kartę pre-paid. Jeśli chcemy skorzystać z telewizji, musimy po prostu doładować kartę odpowiednią sumą.

Druga opcja to skorzystanie z abonamentu – wystarczy wybrać jedną z opcji dostępnych w ofercie. Ceny rozpoczynają się już od około 19,99 złotych miesięcznie i obejmują od kilkudziesięciu do kilkuset różnych kanałów, w tym najbardziej popularnych kanałów w Polsce takich jak: TVP, TVN, TVN24, Polsat, 4, PoloTV, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Polska telewizja przez internet

Kolejnym pomysłem na korzystanie z polskiej telewizji jest internet – odbieranie programów odbywa się wtedy z wykorzystaniem serwisów VOD, czyli możemy oglądać programy na życzenie za darmo albo za niewielką opłatą. Do dyspozycji jest szereg różnych serwisów między innymi TVP, TVN oraz Polsat, ale też mniej znanych stacji radiowych.

Zaletą polskiej telewizji przez internet jest brak konieczności montażu anteny satelitarnej – trzeba mieć tylko komputer z dostępem do internetu. Nie trzeba też wiązać się długoterminowymi abonamentami. Minusem z kolei jest zwykle dość ograniczony dostęp do filmów oraz niektórych programów. W serwisach VOD można znaleźć głównie programy własne danej telewizji, dlatego osoby, które chcą oglądać ją tak, jak w zwykłym TV, mogą nie być zadowolone z tej opcji. Z drugiej strony to my decydujemy o tym, kiedy i jakie programy oglądamy, dlatego nie musimy dostosowywać się do godzin emisji.

Warto przy tym wskazać, że różnego rodzaju darmowe serwisy streamingowe poza oficjalnymi kanałami dystrybucji programów, czyli oferujące oglądanie telewizji 24 godziny na dobę, nie są legalne.

Podsumowując, Polacy w Londynie, ale też w wielu innych miastach w Wielkiej Brytanii mają kilka możliwości na korzystanie z polskiej telewizji. Warto zapoznać się bliżej z zaprezentowanymi propozycjami, aby wybrać dla siebie tę najlepszą, dzięki której będzie można mieć na wyciagnięcie ręki najlepsze programy z ojczyzny.