Kiedy warto kupić łóżko kontynentalne?

Chociaż łóżka kontynentalne nie są tak popularne w Polsce, to jednak mają rosnące grono fanów. Kiedy warto zdecydować się na taki model łóżka do swojej sypialni?

 

Nie bez powodu łóżka kontynentalne uznawane są za jedne z najwygodniejszych na całym świecie. Dzięki swojej warstwowej konstrukcji pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu snu przez całą noc.

Czym dokładnie są łóżka kontynentalne? Jakie są ich główne zalety i wady? Gdzie można je zakupić?

Łóżko kontynentalne – co to jest?

Łóżka kontynentalne to łóżka tapicerowane, które zbudowane są ze sprężynowego materaca położonego na drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi osadzonej na nóżkach. Dodatkowo, materace te mogą być wykończone topperem, czyli materacem nawierzchniowym. mogą posiadać także szczyt dolny i szczyt górny, czyli wezgłowie. Niektóre modele łóżek kontynentalnych mogą być też uzupełnione o silnik elektryczny do sterowania materacem.

W sklepach znajdują się zarówno jednoosobowe, jak również dwuosobowe łóżka kontynentalne, które składają się z dwóch osobnych materaców. Są doskonałym wyborem dla osób o różnym ciężarze, którym może być mało wygodnie na jednym materacu.

W Polsce łóżka kontynentalne najczęściej spotykane są w hotelach, dlatego często są nazywane również łóżkami hotelowymi. Można jednak bez problemu zakupić je również do swojego domu.

Jakie są zalety łóżek kontynentalnych?

Łóżka kontynentalne zyskały sobie miano najwygodniejszych łóżek na świecie nie bez powodu. Zawdzięczają to swojej konstrukcji, która pozwala na uzyskanie maksymalnego dopasowania do kształtu ciała. Dolna skrzynia ze sprężynami bonellowymi oraz materac umieszczony na niej, a także dodatkowo materac nawierzchniowy tworzą idealną przestrzeń do wypoczynku. Wobec tego łóżko kontynentalne na pewno przypadnie do gustu osobom, którym zależy na jeszcze większym komforcie snu.

Ze względu na swoją konstrukcję łóżka kontynentalne są także przewiewne, co wspomaga wentylację materaca z góry i od spodu, zapewniając mu większy poziom higieny.

Warto także wskazać, że łóżka kontynentalne są bardzo wygodne w używaniu przez osoby starsze – ze względu na fakt, że ich nawierzchnia znajduje się na wysokości około 60-70 centymetrów od podłogi, wchodzenie i schodzenie z łóżka staje się jeszcze prostsze.

Nie można zapominać także o kwestiach estetycznych. Łóżka kontynentalne to łóżka tapicerowane, które mogą być wykończone różnymi typami tkanin oraz skór – ekologicznych i naturalnych. Firmy zajmujące się produkcją łóżek tego rodzaju najczęściej oferują klientom możliwość wyboru tkaniny obiciowej, dlatego można dostosować ją do aranżacji sypialni.

Dużym plusem łóżek kontynentalnych jest też ich funkcjonalność. Łóżko wyposażone w wezgłowie staje się wygodnym miejscem do oglądania telewizji czy czytania książki. W sprzedaży znajdziemy też modele z otwieranymi skrzyniami doskonałymi do przechowywania pościeli lub innych przedmiotów.

Czy łóżka kontynentalne mają jakieś wady?

Największą wadą łóżek kontynentalnych jest ich dość wysoka cena, ponieważ za model tego rodzaju najczęściej trzeba zapłacić od około 1 500 złotych do nawet przeszło 10 000 złotych wraz z materacami. Wobec tego to wyższy koszt niż łóżka ze zwykłą ramą i stelażem.

Dla niektórych osób minusem jest także tapicerka narażona na zabrudzenia oraz wysokość nawierzchni łóżka, która jest wyższa niż w modelach standardowych.

Gdzie kupić łóżko kontynentalne?

Obecnie łóżka kontynentalne można zakupić przede wszystkim w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem wnętrz – zarówno stacjonarnie, jak również przez internet.