Jaki fotel do prac biurowych ?

krzesło biurowePraca w biurze, choć nie jest męcząca fizycznie, może być szkodliwa dla naszego ciała. Szczególnie, jeśli dobierzemy zły fotel do prac biurowych. Jego wyborowi warto poświęcić sporo czasu ? szczególnie, kiedy prace biurowe wykonujemy na co dzień, a za biurkiem spędzamy co najmniej kilka godzin. A na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru? Oto kilka najważniejszych kwestii.

Materiał ma znaczenie

By fotel zapewnił maksimum komfortu, warto znaleźć taki, który wykonany jest z materiału, który będzie nam dawał wygodę. Chodzi tutaj zarówno o miękkość siedziska, jak i o kwestię o wiele ważniejszą, a mianowicie o wszystko, co związane jest bezpośrednio z? wentylacją. Fotel wykonany na przykład z taniego skaju będzie nas przegrzewać ? szczególnie w upalne dni w nieklimatyzowanym pomieszczeniu. Polecane są zatem fotele tekstylne (choć te są trudne w czyszczeniu), a przede wszystkim te z naturalnej skóry, które dają szansę również na oddychanie naszej skóry.

Regulacja jest bardzo ważna

By fotel był wygodny, musi się dopasowywać do naszego ciała. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że musimy mieć możliwość regulowania parametrów jego pracy. Dobry fotel będzie pozwalał między innymi na ustawienie wysokości siedziska względem podłogi, a także stopnia odchylenia oparcia oraz podłokietników. Warto wybierać takie, które mają dostępną opcję ?tilt?, która zapewnia możliwość kołysania się fotela w trakcie pracy ? tak, by zawsze dopasowywał się on idealnie do naszego kręgosłupa.

fotel-relaks

Jakie oparcie?

Tu wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Warto jednak zapewnić sobie przede wszystkim podparcie dla lędźwiowej oraz piersiowej części kręgosłupa, bo to one są najbardziej obciążone podczas pisania. A to może być zrealizowane zarówno z oparciem wysokim jak i niskim. Jeśli zaś chodzi o zagłówek w fotelach wysokich, może się on okazać naprawdę przydatny i zapobiec ewentualnym bólom karku.

Kupując biurowy fotel, z całą pewnością warto go przetestować przez zapłaceniem. A to dlatego, że musimy się w nim po prostu czuć komfortowo. Dlatego też, nie warto zwracać uwagi wyłącznie na cenę. Jakość i komfort są w tym wypadku naprawdę najważniejsze ? to bowiem inwestycja na długi czas.

Zdjęcia foteli pochodzą ze strony sklepu www.centrumkrzesel.pl