Jaki niedrogi ekspres do kawy?

Któż z nas nie lubi smaku świeżo zaparzonej kawy? Intensywny aromat pobudza nas do działania i sprawia wiele przyjemności. A jeśli dobra kawa, to przede wszystkim ta przygotowana w ekspresie. Co jednak, jeśli nie stać nas na sprzęt za parę tysięcy? Czy niedrogi ekspres do kawy może spełnić swoje zadanie? A jeśli tak, to jaki wybrać by być naprawdę zadowolonym z efektów? Oto kilka porad związanych z tym właśnie tematem.

Ekspres, ale jaki?

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów ekspresów. Wśród tych niedrogich królują takie starego typu, a więc przelewowe. Te, których użycie wymaga zastosowania specjalnych papierowych filtrów. Można również postawić na ekspresy kapsułkowe ? to prawdziwy hit ostatnich lat. W nich do przygotowania kawy wystarczy woda oraz specjalna kapsułka z esencją kawową. Co więcej, pozwalają one na profesjonalne przygotowanie różnorodnych odmian kawy ? z cappuccino czy też latte macchiatto na czele. Przy tego typu ekspresie trzeba się jednak liczyć z koniecznością zakupienia kapsułek, jeśli zechce się przygotować kawę.

A jeśli nie ekspres, to co?

Co zrobić, jeśli nawet najtańszy ekspres do kawy wydaje się zbyt dużym wydatkiem? Można postawić na naczynie, które pozwoli na ciśnieniowe zaparzenie kawy. Mowa tutaj o tak zwanych kawiarkach. Są one dostępne już nawet za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych i pozwalają wydobyć z mielonej kawy aromat dokładnie taki, jak ten z ekspresu (lub bardzo zbliżony). Może to być zatem substytut ? na czas, który spędzimy, gromadząc pieniądze na dobrej jakości ekspres. Taki, który kawę będzie mielił i parzył niemal zupełnie samodzielnie.