łóżko domek

Łóżko dla dziecka – na co zwracać uwagę?

Bez wątpienia dzieci są wyjątkowe, a to oznacza też, że każde rozwija się we własnym tempie. Nie powinno się ich ze sobą porównywać, bo to do niczego nie prowadzi. Mimo tego można przyjąć pewne prawidłowości, jak na przykład to, kiedy warto pomyśleć o pierwszym dorosłym łóżeczku dla naszego malucha. I na co zwrócić uwagę, aby było ono idealnie dobrane?

Dwa latka, ale nie zawsze

Przeważnie ten czas jest wtedy, gdy nasza pociecha ukończy 2. rok życia. Oczywiście tak jest w większości sytuacji, ale nie ma co się przyzwyczajać do tej myśli, bo – jak wspomnieliśmy we wstępie – nie jest to norma. Jednakże maksymalny wiek dziecka nie powinien przekroczyć 3,5. roku, a więc jeszcze przed tym okresem powinniśmy na coś się zdecydować.

Kiedy wiadomo, że to już?

Są na ten temat różne zdania, ale większość zgodzi się z tym, że idealny moment jest wtedy, gdy dziecko po prostu… zaczyna o tym mówić. Dorasta i to czuje, ma swoje zdanie, a więc jest w stanie wyrażać swoją niechęć do łóżeczka dla bobasów. Może się jednak zdarzyć, że nasz maluch jeszcze nie mówi – w takiej sytuacji pozostaje nam obserwacja tego, jak się zachowuje w nocy. Jeśli na przykład dużo się wierci, zaczyna uderzać rączkami o szczebelki, to znak, że już czas.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

To najważniejsza kwestia, od niej więc należy zacząć poszukiwania nowego łóżka. Sprawdźmy, czy jest solidne wykonane i nie ma potencjalnie niebezpiecznych miejsc, np. ostrych kantów. Nie może mieć drzazg, a lakier, którym jest pokryte, nie powinien być toksyczny. Warto wybierać modele drewniane (najlepiej z drewna litego) oraz metalowe.

Jaki materac?

Łatwo to zlekceważyć, a tak naprawdę zależy od niego bardzo dużo. I chociaż sprzedawcy często dodają je do łóżek, to lepiej na spokojnie wybrać je oddzielnie. Sprawdzają się szczególnie materace lateksowe, antyalergiczne, wytrzymałe, a ponadto dobrze podpierające ciało. Inna ważna rzecz wiążę się z późniejszym użytkowaniem materaca, a mianowicie czy będzie można go prać. To niezwykle istotne, bo dzieci jak to dzieci, często brudzą różne meble, a więc także łóżko.

Na koniec zastanówmy się, jaki rodzaj łóżeczka najlepiej się sprawdzi. Wydaje się, że Łóżko Domek zasługuję tu na uwagę, bo z jednej strony jest bardzo bezpieczne, a z drugiej pozwala dziecku na swobodę i zabawę. A co najistotniejsze – jest tak zaprojektowane, aby sen dziecka był niezakłócony i komfortowy. Zresztą sami możemy je zaprojektować tak, aby najbardziej nam pasowało.

Umożliwia to konfigurator dostępny na stronie lozko-domek.pl. Określimy tam, jaki ma to być typ łóżka, typ dachu, jaki kolor nam szczególnie odpowiada, zaznaczymy, jakie elementy wyposażenia nas szczególnie interesują (barierki lewe, prawe, tylne, przednie itd.). Z pomocą konfiguratora stworzymy perfekcyjne miejsca do spokojnego snu dla naszego dziecka.

Zapraszamy więc pod adres lozko-domek.pl.