Iluzjonista – przeniesie cię w inny wymiar rozrywki!

Są takie show, które nie zachwycają swoim przebiegiem i nie pozostają w pamięci, ale są też i takie, które oszałamiają od razu i wywierają wrażenie, którego nie można zapomnieć. Jeżeli doceniasz dobrą zabawę, wybierz się na pokaz iluzjonisty – na pewno nie będziesz nudzić się nawet przez moment!

Sztuka iluzji na przestrzeni wieków

Iluzjonistami nazywa się osoby zajmujące się sztuką iluzji, która tylko z pozoru jest sprzeczna z prawami fizyki. Wie to każdy, ale też z drugiej strony oglądanie niecodziennych pokazów iluzji i magii zapiera dech w piersiach. Sztuka iluzji ma wielowiekową historię, która rozpoczyna się z zamierzchłych czasach starożytności, ale dopiero od XIX wieku rozwinęła się na tak szeroka skalę. W tej dziedzinie wiele zawdzięczmy działalności Jeana Roberta-Houdina – to on uznawany jest za pierwszego nowożytnego iluzjonistę, a także wzorującego się na jego nazwisku Harry’ego Houdiniego, który zasłynął ze swoich spektakularnych ucieczek. W XX wieku z kolei jednym z najbardziej znanych iluzjonistów, którego show były transmitowane także w telewizji, był David Copperfield – specjalista w tak zwanej „Wielkiej Iluzji”.

Polscy iluzjoniści

Także w i Polsce działa wielu utalentowanych iluzjonistów, którzy zachwycają swoimi wyjątkowymi umiejętnościami. Jednym z ostatnich objawień jest Marcin Muszyński – gwiazda programu „Mam Talent”, który specjalizuje się także w spektakularnych pokazach zapierających dech w piersiach. W jego repertuarze znajdują się takie fantasmagorie jak: lewitacja fortepianu wraz z pianistą, pojawienie lub zniknięcie auta osobowego, przemieszczanie się w czasie w XVIII-wiecznej kabinie, przecinanie człowieka na dwie części z nogami samymi jadącymi na rowerze, lewitacja asystentki na 3 mieczach, sztuka mentalna odgadywanie myśli, a także wiele innych. Na jego pokazy ściągają liczni goście, którzy na własne oczy chcą zobaczyć widowiskowe show i przekonać się, że to rozrywka jedyna w swoim rodzaju.

Prywatne pokazy iluzji

Iluzjoniści oferują również prywatne pokazy dla tych, którzy chcą urozmaicić nimi ważne wydarzenia. Uczestniczą między innymi w imprezach firmowych – bankietach, galach, imprezach integracyjnych, rocznicowych, a także w imprezach okolicznościowych – mogą być niezapomnianą atrakcją podczas urodzin, nie tylko dziecięcych.

Jeżeli chcesz wobec tego przenieść się do świata, w którym króluje magia, nawet jeżeli wiesz, że to tak naprawdę blef, będziesz zachwycony pokazami iluzjonistycznymi najlepszych z najlepszych!