Jak wybrać dobrego dermatologa?

Dermatolog to lekarz, który zajmuje się badaniem i schorzeniami skóry i jej przydatków, czyli paznokci i włosów, a także niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, które widoczne są na skórze. Również w ramach dyscyplin wchodzących w skład dermatologii znajdują się między innymi: kosmetologia, wenerologia, medycyna estetyczna czy dermatologia alergologiczna.

 

W przypadku, gdy pojawiają się problemy skórne, konieczne jest wobec tego znalezienie specjalisty w dziedzinie dermatologii, który będzie mógł przeprowadzić odpowiednie badania, postawić diagnozę i zalecić odpowiednie postępowanie lecznicze. Jak znaleźć dobrego dermatologa?

 

Szukaj rekomendacji

Przede wszystkim powinno się pójść do specjalisty, który będzie zaufany – warto wobec tego spytać rodzinę czy znajomych, czy mogą polecić kogoś sprawdzonego. W ten sposób często można trafić szybko do specjalistów, którzy pomogą w różnych przypadkach – także tych trudnych. Wtedy, gdy nie ma się takiej możliwości, warto szukać rekomendacji online – do dyspozycji jest wiele forów internetowych poświęconych problemom dermatologicznym, można znaleźć na nich również polecane adresy.

 

Korzystaj z internetowych serwisów o lekarzach

Bardzo pomocne są również specjalne serwisy o lekarzach, przykładowo Znanylekarz.pl czy też Rankinglekarzy.pl. Można dzięki nim znaleźć informacje dotyczące najlepszych specjalistów w swoim mieście czy w okolicy, w tym dermatologów. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki specjalność danego lekarza oraz obszar, aby od razu zobaczyć adresy, a także opinie o specjalistach. Niektórzy z nich podają także dane do rejestracji lub można nawet zarejestrować się na wizytę online.

 

Sprawdzaj specjalność dermatologa

Jednym z podstawowych błędów popełnianych jest wyborze lekarza dermatologa jest niesprawdzenie jego specjalności – dermatologia jest szeroką dziedziną i nie każdy lekarz specjalizuje się w wszystkich chorobach skórnych, przykładowo nie zawsze będzie można otrzymać profesjonalną pomoc w przypadku problemów wenerycznych czy też w ramach medycyny estetycznej i zabiegów, które w tym zakresie są prowadzone.

 

Jeżeli wobec tego potrzebny jest dobry dermatolog, nie należy umawiać się do pierwszego lepszego specjalisty – nie każdy z nich będzie mógł zapewnić profesjonalną pomoc w danym przypadku, dlatego też lepiej poświęcić więcej czasu i dowiedzieć się o rekomendowanych lekarzach w tej specjalności, aby od razu trafić do tego, który naprawdę pomoże