w ogrodze

Ławka do ogrodu – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Ławka ogrodowa jest chyba jednym z najbardziej popularnych typów mebli ogrodowych. Doskonale sprawdzi się do wypoczynku na świeżym powietrzu, będzie pomocna przy różnych pracach ogrodowych. Jeśli także chcesz kupić dobrą ławkę do swojego ogrodu, sprawdź już teraz nasz poradnik!

Solidna ławka ogrodowa to doskonała inwestycja. Przyda się w każdym ogrodzie, dlatego też jest jednym z najczęściej kupowanych typów mebli ogrodowych. Doskonale sprawdzi się na taras, na ganek czy też na balkon. Można ustawić ja także w pergoli, przy ścieżce ogrodowej albo przy rozłożonym basenie albo przy grillu.

W sklepach możemy znaleźć szeroką paletę różnych ławek do ogrodu. Jeśli także chcesz kupić taki mebel, zobacz, co sprawdzi się wtedy najlepiej!

Ławki ogrodowe – jaki materiał będzie najlepszy?

Ławki do ogrodów wykonuje się z różnych typów materiałów. Mają one wpływ nie tylko na wygląd mebla, ale również na jego trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Najczęściej ławki ogrodowe wykonuje się z poniższych materiałów:

  • drewno naturalne
  • stal zabezpieczona przed korozją
  • tworzywa sztuczne

Materiały te mogą być też ze sobą łączone, na przykład ławka ogrodowa może posiadać podstawę wykonaną ze stali, na której umieszczono oparcie i siedzisko z drewna.

Gdy chcemy zakupić ławkę, która będzie mogła posłużyć nam na lata, szukajmy modeli stalowo-drewnianych, które są też najbardziej popularne wśród kupujących. Ławka o stalowej podstawie zapewni maksymalną stabilność, a drewniane wykończenie wysoki komfort użytkowania.

Ławki wykonane całkowicie z drewna są estetyczne, niemniej jednak są bardziej narażone na uszkodzenia w wyniku wilgoci. Warto umieszczać je na utwardzonym podłożu i pod zadaszeniem.

Drewniane elementy ławek wymagają również regularnej konserwacji, na przykład raz na dwa lata. Pokrycie ich warstwą impregnatu zabezpieczy przed niszczeniem drewna.

W sprzedaży znajdziemy też ławki wykonane z tworzywa sztucznego. Są lekkie i nie wymagają konserwacji, niemniej jednak szybko się niszczą. Bardziej estetyczne od zwykłych plastikowych ławek są modele wykonane z tak zwanego technorattanu, czyli tworzywa przypominającego swoją fakturą rattan.

O czym jeszcze pamiętać przy kupnie ławki do ogrodu?

Przy wyborze ławki ogrodowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej materiał, ale także na szereg innych czynników, które będą wpływały na nasz komfort oraz na użytkowanie tego mebla ogrodowego.

  • Sprawdź wymiary ławki, aby zapewniła ona optymalną przestrzeń do wypoczynku.
  • Zwróć uwagę na łączenia elementów ławki, aby zapewniały maksymalną trwałość.
  • Zobacz, czy ławka wymaga złożenia czy też będzie dostarczona jako złożona.
  • Dla maksymalnego komfortu dobierz do ławki poduszki lub wymierz model w nie wyposażony.
  • Zobacz, jak zostały zabezpieczone elementy metalowe i drewniane – powinny być skutecznie chronione przed czynnikami pogodowymi.
  • Gdy zamierzasz chować ławkę na zimę, zobacz, czy będzie można ją łatwo złożyć, aby nie zajmowała dużo miejsca.

Pamiętaj także o tym, aby nie kierować się wyłącznie najniższą ceną. Lepszej jakości ławki kosztują więcej, ale za to mogą posłużyć na dłuższy czas.

Gdzie można kupić dobrą ławkę ogrodową?

Aktualnie ławki do ogrodu można kupić w różnych sklepach – zarówno tych działających stacjonarnie, jak również w sklepach internetowych.

Jeśli chcemy kupić ławkę, która posłuży na lata, warto szukać modeli przeznaczonych do użytku w miejscach publicznych, na przykład w parkach, na skwerach, rynkach. Takie ławki oferuje firma KAR STAL, z której asortymentem można zapoznać się na stronie: www.karstal.pl/58-meble-ogrodowe.

Zatem wtedy, gdy chcemy kupić dobrą ławkę do ogrodu, warto sprawdzić różne modele i wybrać ten solidny i stylowy!