usunięcie zmarszczek

Usuń zmarszczki w gabinecie medycyny estetycznej!

Nawet najlepszy krem nie potrafi całkowicie usunąć zmarszczek. Na szczęście, taką możliwość daje nowoczesna medycyna estetyczna. Co warto wybrać, by cieszyć się młodzieńczym wyglądem?

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny, która koncentruje się na estetyce pacjenta. Zajmuje się ona nie tylko niwelowaniem skutków upływu czasu, ale również innych niedoskonałości, które mogą być też wynikiem wad wrodzonych czy urazów.

Jednak najczęściej lekarze medycyny estetycznej zajmują się prowadzeniem zabiegów mających na celu usuwanie zmarszczek. Jakie z nich mamy do wyboru?

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki. Co wybrać?

W gabinecie pacjenci mogą wybrać różnego rodzaju zabiegi, które skoncentrowane są na usuwaniu zmarszczek – tych mimicznych, a także będących efektem starzenia się skóry.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki:

  • zastrzyki z botoksu – toksyny botulinowej
  • zastrzyki z kwasu hialuronowego

Chociaż zabiegi te przebiegają podobnie, czyli polegają one na wstrzyknięciu wybranej substancji w zmarszczkę i jej okolicę, to jednak posiadają inne wskazania i efekty.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Botoks, także toksyna botulinowa, to handlowa nazwa jadu kiełbasianego, który produkowany jest przez bakterie – laseczki jadu kiełbasianego. W dużych dawkach jest on silną trucizną, ale w małych posiada on działanie terapeutyczne.

Toksyna botulinowa powoduje zablokowane ruchu mięśnia przez zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. W przypadku usuwania zmarszczek rezultatem jest wygładzenie zmarszczki.

Ze względu na swoje specyficzne działanie botoks polecany jest na zmarszczki mimiczne, na przykład kurze łapki i inne zmarszczki przy oczach, zmarszczki na czole czy też na zmarszczki palacza.

Pierwsze zmiany można zauważyć po kilku dniach, ale pełen rezultat widoczny jest po 1-2 tygodniach. Czas utrzymywania się efektu to około 3-6 miesięcy. Potem zabieg można powtórzyć, by utrzymać pożądany rezultat.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w ciele człowieka substancja. Odpowiada ona za nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Substancja ta znalazła też szerokie zastosowanie w branży medycyny estetycznej.

Wstrzyknięty w zmarszczkę kwas hialuronowy działa jak wypełniacz, powodując zniwelowanie zmarszczki i ogólną poprawę wyglądu skóry.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego rekomendowane są głównie na zmarszczki starcze, którym towarzyszy zwiotczenie skóry. W wybranych przypadkach kwas hialuronowy może być uzupełniony o botoks.

Rezultaty wstrzyknięcia kwasu hialuronowego widoczne są praktycznie od zaraz. Czas utrzymywania się efektu to około 6-12 miesięcy. Także w tym przypadku zabieg można wykonać kolejny raz.

Poza tymi zabiegami pacjenci gabinetów mogą skorzystać także z innego rodzaju procedur, na przykład wampirzego liftingu – wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego, zabiegów z nićmi PDO, peelingów medycznych czy też zabiegów z użyciem fal radiowych i lasera.

Wybierz dobry gabinet medycyny estetycznej!

Zabiegi usuwania zmarszczek można wykonać obecnie w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej w Polsce. To najbardziej popularne procedury, które chętnie wybierane są przez kobiety, ale również i mężczyzn.

Warto przejrzeć różne oferty, aby znaleźć dla siebie taki gabinet, który posiada odpowiednie zaplecze, lekarzy z dużym doświadczeniem, a także pozytywne opinie od pacjentów.

Podsumowując, dzięki nowoczesnym zabiegom usuwania zmarszczek w gabinetach medycyny estetycznej można uzyskać niemalże natychmiastowe i trwałe efekty. To sprawdzony wybór dla osób, które pragną widocznie odmłodzić swoją skórę!